hodina detom

kontinencia

logo ifmsa

Príručka múdrych rodičov

Prirucka chytrych rodicu

Slovenská spoločnosť pre spina bifida a/alebo hydrocefalus o.z.
si Vás dovoľuje požiadať o Vašu priazeň a podporu prostredníctvom podielu z Vašej zaplatenej dane.

KTO SME?

Sme združenie rodín s deťmi a mladistvými s diagnózou spina bifida (rázštep chrbtice) a hydrocefalus (vodnatieľka mozgu). Detí a mladých s týmito diagnózami  vedieme k samostatnosti a k tomu, aby boli aktívnymi členmi spoločnosti.

PREČO DAŤ 2% PRÁVE NÁM?

Ako jediná organizácia sa 12 rokov venujeme  deťom a  mladým ľuďom so spinou bifidou a hydrocefalom. Máme za sebou  mnohé úspešné a efektívne  projekty, ktoré nám pomáhajú viesť deti a mladých ľudí s SB,H k samostatnosti a už teraz vidíme ako výrazne prispievajú aktivity, projekty a podpora O.Z. k plnohodnotnejšiemu životu detí a mladých ľudí s týmito zriedkavými ochoreniami. Našim cieľom je pomôcť aj spoločnosti, aby vedela ako prijímať ľudí so zdravotným znevýhodnením. Neustále rozširujeme sieť našich dobrovoľníkov a dávame im možnosť zažiť, o čom je život človeka s postihnutím. Taktiež sa angažujeme v realizácii inklúzie na školách -  organizovaním výstav, prednášok a konzultácií. Na Slovensku tak  vyrastá nová  generácia detí a mladých ľudí s postihnutím, ktorá chce zaujať aktívne miesto v spoločnosti.

Ak sa rozhodnete nás podporiť, veľmi oceníme ak nám zašlete kópiu tlačiva na poukázanie 2% na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Budeme si vedieť overiť, či nám Vaše 2% skutočne boli pripísané.

Naše aktivity, ktorými pomáhame ľudom so zdravotným postihnutím k samostatnosti:

letný tábor budovania samostatnosti - jediný tábor na Slovensku pre deti s diagnózou spina bifida a hydrocefalus
"víkendy samostatnosti" - so zameraním na získavanie základných zručností bez pomoci rodičov – nákupy, starostlivosť o domácnosť...
podpora rodín s deťmi s SBaH - pomoc s potrebnými pomôckami, podpora nielen pri komunikácii s úradmi

Naše činnosti, ktorými pomáhame meniť našu spoločnosť k lepšiemu svetu:

  • integrácia do škôl a sociálneho prostredia - spolupracujeme s lekármi, zdravotnými sestrami aj pedagógmi, konzultujeme so školami (MŠ, ZŠ), organizujeme spoločné stretnutia, návštevy kultúrnych, spoločenských a športových aktivít s cieľom participácie rodín v prirodzenom prostredí;
  • advokácia práv ľudí so zdravotným postihnutím - usilujeme sa v praxi presadzovať základné ľudské práva a princíp rovnosti, zúčastňujeme sa verejných diskusií a konferencií;
  • spájanie ľudí bez rozdielov - vytvárame okruh dobrovoľníkov, ktorí cez vlastnú skúsenosť (napr. cez asistenciu na letnom tábore) majú možnosť spoznať, aký je život v blízkosti ľudí so zdravotným znevýhodnením).

Ďakujeme Vám za Vašu podporu a priazeň!

Ako nás môžete podporiť:

  •  Ak ste zamestnanec, podpíšte do 30.4.2016 Vyhlásenie o poukázaní 2% a spolu s Potvrdením o zaplatenej dani od zamestnávateľa ho doručte na príslušný daňový úrad. Ak ste boli v roku 2015 našim dobrovoľníkom, vystavíme Vám Potvrdenie o dobrovoľníckej činnosti a môžete darovať až 3%!.
  •  Ak ste FO alebo PO – poukážte nám Vaše 2% priamo v daňovom priznaní do 31.3.2016
  •  Viete o tom, že Vaša firma, alebo firma pre ktorú robíte, môže podporiť verejnoprospešné projekty s darom až do výšky 0.5%?  V súbore s názvom Dar do výšky 0.5% si môžete prečítať viac.

Pozrite si ukážku z letného tábora 2015: https://www.youtube.com/watch?v=4v8KhA-gDfY
Článok o našej advokácií ľudských práv: si môžete prečítať tu

predsedkyňa O.Z. SBaH: Terézia Drdulová