V nasledujúcich riadkoch Vám sprostredkujeme pozitivínu skúsenosť s výplachmi hrubého čreva. Sme radi, že naše prvé malé "lastovičky", môžu mať vďaka tejto starostlivosti opäť o krôčik komplexnejšiu starostlivosť. Verím tomu, že aj vďaka tejto starostlivosti bude ich integrácia o niečo jednoduchšia. Povzbuďte sa pozitívnom skúsenosťou pani Janky:

Dobrý deň,

chcela by som povzbudiť rodičov aj deti, aby sa nebáli výplachu HČ. Náš syn mal v januári 5 rokov. V novembri sme boli na zácviku výplachu hrubého čreva na chirurgickom odd. DFN na Kramároch u staničnej sestry Zuzky Medveďovej. Boli to necelé tri dni  strávené v nemocnici - v utorok sme prišli a vo štvrtok sme odchádzali domov. Janíčko to zvládol na jednotku a mne sa to zdalo ľahšie ako keď sme sa učili cievkovať. Myslím, že vtedy pri cievkovaní som sa viac bála. Staničná nám všetko vopred vysvetlila a potom pri samotnom výplachu sme synovi vždy povedali, čo bude nasledovať.
Teraz robíme výplach črievka každé 2-3 dni podľa situácie. Niekedy sa mu stane, že v deň výplachu (my ho robíme ráno) mu čo to ešte ujde, ale to je asi tým, že je ešte malý a  nevie sa vyprázdniť  celkom. Ale to je nič oproti tomu predtým. Keď sme niekam išli, vždy som tŕpla, či sa budeme mať kde prebaliť. A nehovoriac už o tom, keď sme boli vo vode. Tiež si myslím, že sa zlepšila hygiena a zlepšilo  sa tiež vyprázdňovanie močového mechúra. Ale najväčší prínos vidím pre psychiku týchto deti pri socializácii.
Nehovorím, že sa Janko teší na výplach. Vie, že to musí byť takisto ako cvičenie, ale keď sa ho po výplachu opýtam aké to bolo, takmer vždy mi odpovie SUPER. A ja hovorím, že je to 100:1. Jana B.

autor: KT